Przed nami wakacyjny „boom” mieszkaniowy

Na rynku wynajmu lada chwila rozpocznie się wakacyjny „boom". W tym czasie, jak co roku widoczne są podwyżki cen za wynajem mieszkania. W którym mieście szczególnie zauważalne są wzrosty stawek? Jak kształtują się ceny mieszkań w poszczególnych miejscach? 

Jak wynika z danych otoDom.pl dla portalu  finansowego Bankier.pl spośród badanych miast nieustannie najdroższe mieszkania na wynajem są w Warszawie. W porównaniu z rokiem 2012, dzisiaj najemcy zapłacą o 130 złotych więcej. Największy jednak wzrost cen został odnotowany w Szczecinie -  to aż 6%, czyli 100zł więcej, aniżeli w ubiegłym roku. W Gdańsku (mieście, w którym swoje inwestycje buduje deweloper Invest Komfort) zaobserwowano 77 złotych podwyżki. Najkorzystniej mają najemcy pochodzący z Bydgoszczy, to miasto w dalszym ciągu oferuje na wynajem najtańsze mieszkania. 

Prawdę powiedziawszy w większości miast pojawiły się mniejsze bądź większe podwyżki. W którym mieście cena wynajmu za mieszkanie spadła, w porównaniu z latami ubiegłymi? „Na tapecie” znalazły się dwie miejscowości – Łódź i Poznań. W Łodzi ceny zmalały prawie o 300 złotych, natomiast w Poznaniu jest to 60-złotowy spadek. Można powiedzieć, że takie same ceny utrzymują się we Wrocławiu, biorąc pod uwagę rok 2012 i 2013 stawki wzrosły zaledwie o 1%. 

Podwyżki cen za wynajem czterech kątów najbardziej odczują nowi studenci, a także ci, którzy na czas wakacji wracają do swoich rodzinnych domów, a później ponownie szukają nowego lokum. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego, kiedy ceny pójdą drastycznie w górę. Rozpocznijmy swoje poszukiwania już dziś, a na pewno na tym zyskamy.