Sprzedajemy mieszkanie. Remontować czy nie remontować?

Zależy nam na czasie. Pragniemy szybko znaleźć nowego nabywcę naszego mieszkania. Pytanie tylko, jak to zrobić? Jak skutecznie przyciągnąć potencjalnego klienta, jeśli przykładowo lokalizacja naszego „M” jest delikatnie mówiąc... mało zachwycająca. Jednym z pomysłów może być wykonanie remontu, ale czy to jest dobre rozwiązanie?

Jeśli pod słowem remont kryje się wymiana podłóg, instalacji elektrycznej czy kucie ścian to rzeczywiście trzeba się zastanowić, czy opłaca nam się angażować w takie prace, nie mając gwarancji zwrotu gotówki. Przez taki remont możemy niepotrzebnie wydłużać okres sprzedaży naszych czterech kątów, a przy tym stracić mnóstwo nerwów, jak to przy takich pracach bywa. Zresztą nie mamy pewności czy wybrana podłoga przypadnie do gustu osobom, które będą oglądały nasze mieszkanie.

Z pewnością w pierwszej kolejności należałoby gruntownie wysprzątać i wyczyścić mieszkanie. Zanim odwiedzi nas poszukujący „M” nasze mieszkanie musi lśnić czystością! Skupmy się na wyglądzie okien, ich wygląd powinien być bez zastrzeżeń. Okna i podłoga to dwie rzeczy, na którą oglądający zwracają szczególną uwagę. Jeśli chcemy, możemy także po prostu odświeżyć cztery kąty malując ściany czy dodając niekosztowne zdobienia (kolorowe poduszki na kanapę, gustowny dywan czy firanki, które dodadzą mieszkaniu przytulnego charakteru). Mieszkanie na pierwszy rzut oka musi sprawiać wrażenie zadbanego i przytulnego, w tym miejscu można inspirować się mieszkaniami pokazowymi Invest Komfortu, trójmiejskiego dewelopera, którego aranżacje mieszkaniowe w najnowszych inwestycjach cieszą się sporą popularnością: http://www.investkomfort.pl/aranzacje.

Generalny remont mieszkania przyda się wówczas, gdy mieszkanie jest w krótko mówiąc... opłakanym stanie! Gdy na ścianie widnieje grzyb, widać odpadający tynk, a instalacja źle funkcjonuje. W takim przypadku, jeśli chcemy uzyskać atrakcyjną cenę nieruchomości, remont będzie niezbędny, chcąc sprzedać mieszkanie, podejmijmy odpowiednie do tego kroki, aby transakcja nie stała się dla nas wieloletnim kłopotem.